اخبار اقتصادیخودرو

کاهش ۷۶ درصدی خودروهای متوقع در نمایندگی‌های ایران خودرو

مدیرعامل ایساکو از کاهش ۷۶ درصدی خودروهای متوقع و کاهش ۴۶ درصدی خودروهای متوقف در شبکه خدمات پس از فروش گروه صنعتی ایران خودرو به دلیل برنامه ریزی تامین به موقع قطعات در کم‌تر از پنج ماه خبر داد.

به گزارش عصر خدمات ،بابک سلاجقه با بیان این‌که، از بهمن ماه سال گذشته، رویکردهای نوینی در حوزه افزایش رضایت مشتریان در حال اجراست، گفت: روند کاهشی خودروهای متوقف و متوقع ادامه دارد و در آینده نزدیک، به صفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: در تازه‌ترین ارزیابی‌های شاخص رضایت مشتریان در فروردین ۱۴۰۱ با افزایش ۱۰ واحدی، امتیاز ۷۹۳ کسب شده در صورتی که این عدد در فروردین ماه سال گذشته ۷۸۳ بوده است.

مدیرعامل ایساکو افزود: در حال حاضر درصد خودروهای برگشتی به شبکه خدمات پس از فروش با ایراد یکسان کاهش ۴۸ درصدی داشته که نشان از شناسایی نقاط بهبود و اجرای برنامه‌های ارتقای کیفیت برای حذف ایرادات یکسان خودروها بوده است.

سلاجقه از افزایش ۵۰ درصدی اجرای برنامه‌های آموزشی به کارکنان شبکه خدمات پس از فروش در ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت دانش و تخصص کارکنان، رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک در آموزش و پرورش اضافه شده و پیش بینی می‌شود ۲۰۰ دانشجو در این رشته پذیرش شوند.

وی خودکفایی ساخت ابزارهای مخصوص محصولات ایران خودرو را از رویکردهای مهم ایساکو در کاهش هزینه خدمات پس از فروش دانست و گفت: این اقدام کاهش هزینه ۱۲.۷ میلیارد تومانی را رقم زده است.

لازم به‌ذکر است، قطعاتی که به‌دلیل نبود آن‌ها خودروی مشتریان در نمایندگی‌ها متوقف می‌شده‌اند، اغلب در شرکت موجود بوده که به‌دلیل محدودیت‌های تامین و توزیع، در شرکت نگه‌داری شده و در قالب امداد ویژه به‌صورت موردی و شاسی به شاسی تامین می شده است.

در حال حاضر در راستای طرح تحول کیفیت جامع گروه صنعتی ایران خودرو و به تبع آن تحول کیفیت خدمات این قطعات شناسایی و تاکنون ۵۰ درصد نیاز خدماتی نمایندگی‌ها از این قطعات تامین شده و ٢٠ درصد تا پایان خرداد ماه و ٣٠ درصد باقی نیز تا پایان تیرماه در اختیار نمایندگی‌ها قرار گرفته و بدین ترتیب هیچ قطعه‌ای نیاز به امداد ویژه و تامین اضطراری نخواهد داشت که این به معنی حذف خودروهای متوقف و متوقع و افزایش سرعت خدمات است که زمینه‌ساز رضایت مشتریان محترم خواهد بود.

منبع: ایکوپرس

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا