اخبارتاپصنعت و تجارت

۹۸۲ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی برق به مشترکان پرداخت شد

مدیرعامل توانیر میزان مشارکت در طرح پاداش مدیریت مصرف را ۳۶ درصد اعلام کرد و گفت: تاکنون ۹۸۲ میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف پرداخت شده است.

به گزارش عصر خدمات، آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر مدیرعامل شرکت توانیر گفت: مشترکان مشمول پاداش به طور متوسط حدود ۲۱ درصد مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش داده اند و تا کنون مبلغ ۹۸۲ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی برق به مشترکان پرداخت شده است.

مدیرعامل توانیر با ابراز خرسندی از مشارکت مردم در طرح پاداش مدیریت مصرف گفت: تا دوم مرداد، ۲۵ میلیون قبض برای مشترکان خانگی صادر شده و از این تعداد ۹ میلیون قبض معادل ۳۶ درصد کل قبوض، مشمول پاداش صرفه جویی برق شده اند.

او در ادامه افزود: شرکت‌های توزیع کرمانشاه با ۷.۳، آذربایجان شرقی ۷.۲، زنجان ۴.۴، قزوین ۳، گیلان ۱.۹، قم ۱.۳، چهارمحال و بختیاری ۱.۲، کردستان ۱.۱، آذربایجان غربی ۰.۵، اهواز ۰.۳ و تهران بزرگ ۰.۳ بیشترین درصد پاداش را به خود اختصاص داده اند.

مدیرعامل شرکت توانیر توضیح داد: مشترکان مشمول پاداش شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی با ۲۶.۸ درصد کاهش سرانه مصرف در صدر این آمار قرار دارند و در تهران بزرگ ۲۵.۲ درصد کاهش سرانه ثبت شده و در توزیع برق گیلان ۲۴.۲ درصد کاهش سرانه مصرف درج شده است.

کردی اظهار داشت: مشترکان مشمول پاداش کرمانشاه ۲۳.۹ درصد کاهش سرانه مصرف را در کارنامه خود در تابستان امسال ثبت کرده اند، توزیع برق چهارمحال و بختیاری ۲۲.۵ درصد کاهش سرانه مصرف داشته است و آذربایجان غربی ۲۱.۷ درصد کاهش سرانه مصرف را به ثبت رسانده است.

وی ادامه داد: مشترکان مشمول پاداش شرکت توزیع قم نیز ۲۱ درصد کاهش سرانه مصرف داشته اند که در نوع خود تحسین برانگیز است. در شرکت توزیع برق کردستان ۱۹.۸ درصد کاهش سرانه ثبت شده و مشترکان مشمول پاداش شرکت‌های توزیع قزوین و اهواز با ۱۹.۶ درصد سرانه مصرف کمتر در مرتبه بعدی قرار گرفته اند و در شرکت زنجان ۱۷.۸ درصد کاهش سرانه مصرف را ثبت شده است.

مدیرعامل شرکت توانیر در پایان گفت: مشترکانی که پاداش صرفه جویی برق دریافت کردند، به طور متوسط حدود ۲۱ درصد در مصرف برق صرفه جویی کرده اند. متوسط رقم پاداش برای مناطق گرمسیری کشور ۲۷۰ هزار تومان و برای مناطق عادی به ۷۵ هزار تومان به ازای هر قبض می‌رسد و بیشترین میزان پاداشی که به یکی از مشترکان خوش مصرف تعلق گرفت مبلغی بالغ بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا