اخبارتاپصنعت و تجارت

آغاز به کار سامانه جدید فروش خودرو/ مهلت یک هفته ای برای ثبت نام

سامانه متمرکز قرعه کشی خودرو به آدرس sale.iranecar.com از امروز ساعت ۹ صبح، آغاز به کار کرده و اولین عرضه رسمی خودرو در قالب این سامانه تا روز سه‌شنبه ۳ خرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش عصر خدمات ، ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری، سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در بخشنامه‌ای خطاب به سازمان حمایت اعلام کرد که همه خودروسازها از ۱۸ اردیبهشت هرگونه عرضه خودرو را صرفاً از طریق سامانه متمرکز قرعه‌کشی انجام دهند تا ضمن ایجاد شفافیت، امکان عرضه عادلانه‌تر برای همه خودروهای تولیدی فراهم شود.

طبق تاکید فاطمی امین تا زمان ایجاد توازن در عرضه و تقاضای خودرو، تمهیدات لازم برای قرعه‌کشی متمرکز خودرو توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱.۲.۲۵ باید فراهم شود.

بر همین اساس نیز از روز یکشنبه هفته جاری سامانه متمرکز قرعه کشی به آدرس sale.iranecar.com در دسترس قرار گرفت و از امروز ۲۷ اردیبهشت ماه ساعت ۹ صبح، اولین عرضه رسمی خودرو در قالب سامانه یکپارچه فروش خودرو شروع شده و تا تا روز سه‌شنبه ۳ خرداد ماه ادامه دارد.

طی دو روز گذشته نیز (یکشنبه و دوشنبه)، متقاضیان می‌توانستند از بخشنامه‌های مختلف فروش خودرو که از سوی تمامی شرکت‌های خودروسازی ارائه شده است، مطلع شوند و طی یک هفته می‌توانند برای ثبت نام خودروی مدنظر خود اقدام کنند.

برای ثبت نام نیز هفت مرحله وجود دارد که در مرحله اول متقاضی با انتخاب گزینه ورود از منو اصلی سامانه، برای ثبت‌نام اقدام می‌کند. در قدم دوم ایجاد حساب کاربری است و در این بخش باید فرم مربوط به اطلاعات شخصی تکمیل شود. در مرحله سوم پس از تشکیل حساب کاربری بایستی کاربر اطلاعات تفصیلی خود را در سامانه یکپارچه فروش خودرو وارد کند. در این مرحله، مراحل ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات به‌پایان می‌رسد. متقاضیان در مرحله چهارم اقدام به انتخاب خودرو خواهند کرد و در مرحله پنجم و ششم به‌ترتیب بخشنامه و اطلاعات ثبت‌شده را بازدید و تأیید می‌کنند و در مرحله پس از نهایی کردن ثبت‌نام خود، یک کد رهگیری برای آن‌ها ارسال خواهد شد.

همچنین طبق گفته عبدالله توکلی لاهیجانی مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت، برای تحویل خودرو نیز پیش بینی شده است که اگر میزان تقاضا برای یک خودرو پس از گذشت دوره ثبت نام بیشتر از ظرفیت اعلام شده، باشد انتخاب از طریق فرایند قرعه کشی انجام می‌شود و بنابراین اینطور نیست که هرکس زودتر وارد سایت ثبت نام شود شانس بیشتری خواهد داشت بلکه متقاضیان با فراغ خاطر می‌توانند در طی مدت اعلام شده اقدام به ثبت نام کنند اما اگر میزان تقاضا در حد عرضه نبود یعنی تقاضا و عرضه به یک میزان بود و یا اینکه تقاضا کمتر از عرضه بود، خودرو به شخص ثبت نام کننده تحویل می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا