اخبارخدمات نهاد های اجتماعی

افزایش ۲۲ درصدی تردد زائران اربعین از مرزهای کشور

رئیس سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای با افزایش ۲۲ درصدی تردد زائران اربعین حسینی از مرزها نسبت به سال گذشته بر استفاده از ظرفیت، ناوگان حمل و نقل عمومی برای سفرهای بازگشت زائران تاکید کرد.

به گزارش عصر خدمات، داریوش امانی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: بر اساس گزارش‌های مرکز مدیریت راه‌ها از زمان اجرای طرح اربعین حسینی تا روز گذشته بالغ بر یک میلیون و ۳۶۰ هزار زائر ایرانی و غیرایرانی از مرزهای کشور خارج شدند که قریب به ۵۰ درصد خروجی زائران از مرز مهران بوده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: با توجه به گرمای هوا در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه باید مدیران استان همه ظرفیت ناوگان عمومی را به کار بگیرند تا زائران حداقل معطلی و توقف در مرزها را داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی از زائران خواست تا سفر خود را برنامه‌ریزی و زمان بازگشت به کشور را زودتر از روز اربعین تعیین کنند تا خدمات‌رسانی بهتری در تأمین ناوگان فراهم شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای با اعلام افزایش ۲۲ درصدی تردد زائران اربعین حسینی از مرزها نسبت به سال گذشته بر استفاده از تمام ظرفیت، ناوگان حمل و نقل عمومی برای سفرهای بازگشت زائران تأکید کرد.

امانی یادآور شد: در حوزه تأمین زیرساخت‌ها، سازمان راهداری وحمل و نقل جاده‌ای به تعهدات خود و فراتر از این تعهدات عمل کرده است و در زمینه تأمین زیرساخت‌های لازم، ایمن‌سازی و نگهداری محورهای مواصلاتی منتهی به پایانه‌های مرزی اربعین، تأمین امکانات لازم، تجهیز پایانه‌های مرزی به مه‌پاش، تونل‌های خنک‌کننده، نصب سایبان، آبسردکن، تأمین امکانات بهداشتی، اقدامات خوبی انجام شده است و وزیر راه و شهرسازی نیز در سفر به مهران از اقدامات انجام شده ابراز رضایت داشت‌.

وی با بیان اینکه از هم اکنون باید تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اندیشیده شود، گفت: همه عوامل راهداری به صورت ۲۴ ساعته در این ایام پای کار هستند و استان‌های همجوار استان‌های مرزی نیز معین و یاری‌گر این استان‌ها هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی های انجام شده برای ارائه خدمات بهتر، امسال مراسم مطلوب‌تری برای زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) رقم بخورد.

بنابراین گزارش رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به منظور نظارت میدانی بر عملیات جابه جایی زائران اربعین حسینی در مرز مهران استقرار دارد.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا