اخباربازار سرمایهتاپ

توسعه ابزارها در بازار سرمایه موجب زیان کمتر سهام‌داران می‌شود

به عقیده کارشناسان، توسعه ابزارها در بورس می‌تواند به سهام‌داران کمک کند تا زیان کمتری را متحمل شوند، مثلا با ابزار اختیار معامله در مواقع نزولی، سهامدار می‌تواند با مدیریت ریسک مانع زیان شود یا حتی به سود هم برسد و این موضوع موجب می‌شود منابع در بازار باقی بماند.

به گزارش عصر خدمات،رضا گلستانی، کارشناس بازار سرمایه، درباره روند بورس، گفت: سهامداران برای دریافت سود به بازار سرمایه ورود می‌کنند، در این بخش از اقتصاد آینده شرکت‌ها با ابزاری به نام سهام مورد معامله قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بازار از آبان سال گذشته با ایجاد چشم اندازهای رو به رشد به طور جدی پا در مسیر صعود گذاشت. لازم است توسعه ابزارها را در بورس شاهد باشیم تا در روند ریزشی هم بتوان مطلوبیت مد نظر سهامداران را تامین کرد.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: توسعه ابزارها در بورس می‌تواند به سهامداران کمک کند تا زیان کمتری را متحمل شوند، به عنوان مثال با ابزار اختیار معامله در مواقع نزولی سهامدار می‌تواند با مدیریت ریسک مانع (با خرید ابزارها) مانع از زیان شود یا حتی به سود هم دست یابد که این موضوع موجب می‌شود که منابع در بازار باقی بماند.

گلستانی تصریح کرد: به نظر می رسد بازار برای یک تا ۲ ماه آینده با خبر خاصی همراه نباشد، مگر این که اخبار مهم و تاثیرگذار بر متغیرهای اصلی اقتصاد، تولید شود.

به گفته وی، وجود نداشتن ثبات در قوانین و مقررات به عنوان بزرگ‌ترین خطر برای بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی محسوب می‌شود.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا