اخبارخودرو

خرید اتوبوس‌های دست دوم خارجی را مصلحت نمی‌دانیم/ واردات اتوبوس‌های دست دوم خارجی، ظلم بزرگی به تولیدکنندگان داخلی است

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در بازدید خود از گروه بهمن، از خودروسازان داخلی به عنوان شریک تجاری شهرداری تهران در تأمین ناوگان مناسب برای حمل و نقل عمومی پایتخت نام برد.

به گزارش عصر خدمات ،بعد از ظهر دیروز تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از جمله سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از گروه بهمن ضمن آشنایی با محصولات مختلف این مجموعه بویژه در حوزه تجاری، با بیوک علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن دیدار و گفت وگو داشتند.

نگاه ما در شورای ششم بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی متمرکز است
سید جعفر تشکری هاشمی در این بازدید با تأکید بر ظرفیت‌های بالقوه گروه بهمن در تأمین انواع محصولات خودرویی به ویژه اتوبوس‌ها و وَن‌های مورد نیاز پایتخت گفت: در شرایطی که خیلی از شرکت های خودروساز تنوع زیادی در محصولاتشان ندارند و یا همچنان از تکنولوژی های قدیمی بهره می برند، محصولات گروه بهمن کاملا به روز است و فضای نوآوری را در این شرکت شاهد بودیم.

وی در ادامه اظهارداشت: تجربه تأمین اتوبوس‌های دوکابین خطوط تندرو از گروه بهمن، بیانگر این واقعیت است که خودروسازان داخلی سالیان سال به عنوان شریک تجاری شهرداری تهران در تأمین ناوگان حمل و نقل عمومی مورد نیاز در کنار مدیریت شهری قرار دارند.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان خرید اتوبوس‌های دست دوم خارجی را به مصلحت نمی‌دانیم گفت: وقتی سازندگان داخلی می توانند نیازهای خدمات شهری بویژه در حوزه حمل و نقل را با استفاده از ظرفیت های داخلی تامین کنند، دلیلی وجود ندارد که نگاهمان به سمت سازندگان خارجی باشد.

با گروه بهمن می توانیم در چند حوزه همکاری فی مابین داشته باشیم
میثم مظفر رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای شهر گفت: گروه بهمن یکی از مجموعه های خودروساز پر افتخار و با قدمت است که توانسته دانش فنی در حوزه تولید محصولاتش را به روز کند و در شرایط سخت تحریم نیز انعطاف پذیری خوبی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه موتورسیکلت با یک عارضه جدی در شهر تهران روبرو هستیم، افزود: باید به سمت موتورهای برقی پیش رویم؛ از این رو با توجه به ارائه موتورهای برقی در چهار کلاس کاری از سوی گروه بهمن می توانیم درکاربردهای مختلف شهری از آن استفاده کرد.

مظفر با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ درصد از اتوبوس های بی.آر .تی کنونی محصولات گروه بهمن است گفت: گروه بهمن در کلاس های مختلف کاری و ظرفیت های متعدد اتوبوس تولید کرده است از این رو شهرداری بطورحتم از این ظرفیت و فرصت برای مذاکره و همکاری فی مابین با مجموعه خودروسازی بهمن استفاده خواهد کرد.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت خودروسازان داخلی بویژه درحوزه حمل و نقل شهری اشاره و بیان داشت: به نظر می رسد خودروسازان داخلی بویژه خودروسازان بخش خصوصی می توانند نیاز حمل و نقل کشور را تامین کنند.

منبع: گروه بهمن

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا