اخبارخودرو

خطیبی: عبور ایران خودرو از گردنه سخت تحریم و فشارهای داخلی/ تنوع محصول با کیفیت و توسعه صادرات رویکرد مهم ایران خودرو است/ دستاورد عبور مستقیم نقطه عطف ایران خودرو نوین است

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: روند حرکتی این شرکت در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که ایران خودرو از شرایط سخت تحریم‌های بین‌المللی و فشارها و هجمه‌های داخلی عبور کرده و به روزهای درخشان خود بازگشته است.

به گزارش عصر خدمات ، مهدی خطیبی امروز دوشنبه در حاشیه نشست شورای معاونان و مدیران و همچنین بازدید از روند فعالیت خطوط تولید این شرکت با بیان این مطلب افزود: ایران خودرو گام در مسیر بسیار مهمی گذاشته که نقطه آغاز آن تولید کامل و عبور مستقیم است و در همین راستا آمار تولید کامل این شرکت تا امروز به عدد ۱۵۲.۳۲۴ دستگاه رسیده و تعداد فاکتورهای صادره این شرکت نیز به ۱۴۱.۲۷۶ مورد رسیده که به ترتیب رشد ۵۶ درصدی و ۴۴ درصدی را به دنبال داشته است.

وی با بیان این‌که میزان عرضه خودرو این شرکت نیز با رشد ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به عدد ۱۴۳.۵۶۸ دستگاه رسیده، افزود: با استمرار رویکرد تولید کامل و عبور مستقیم حرکت شتابنده ایران خودرو در مسیر افزایش تولید ادامه خواهد داشت و در شرایط فعلی می‌توانیم که ادعا کنیم که نسبت به شش ماه قبل، این مجموعه در جایگاه قابل قبولی قرار گرفته است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که ایجاد فضاهای مسموم و افزایش تخریب ها تاثیر بر عزم و اراده مدیران و کارکنان ایران خودرو در مسیر پیشرفت ندارد، افزود: در همین راستا با رونمایی از محصول جدید «ری‌را» به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ایران‌خودرو و حتی صنعت خودرو ایران نشان دادیم که با وجود تمام سختی ها قطار پیشرفت این مجموعه متوقف نخواهد شد.

خطیبی با بیان این‌که با اجرای برنامه های جدید طی ماه‌های گذشته، ایران خودرو به روزهای درخشان خود بازگشته است، افزود: حجم عظیم سرمایه گذاری‌های این گروه صنعتی، زیرساخت های گسترده و نیروی انسانی خلاق، کارآمد و نخبه ایران خودرو بزرگ‌ترین نقطه قوت این مجموعه و صنعت خودرو ایران است و تردید نداریم که با وحدت و همدلی بیش‌تر دستاوردهای مهم‌تری حاصل خواهد شد.

وی خطاب به معاونان و مدیران این شرکت با بیان این‌که اصالت هدف اصلی گروه صنعتی ایران خودرو است، افزود: با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و بی توجهی به هجمه ها و فضاهای موهوم به هیچ عنوان نباید از رویه های غیراخلاقی تاثیرپذیری داشته باشیم و باید با هوشیاری و درایت بر این فضاهای تاریک غلبه کنیم.

وی با تاکید بر این‌که تمرکز ویژه بر توسعه محصولات پیشرفته در کلاس جهانی و منطبق با استانداردهای روز دنیاست، افزود: اجرای طرح جهش کیفیت ایران خودرو در قالب ۲۷۹ پروژه مهم و  با هدف افزایش رضایت مشتریان در دستور کار ویژه قرار گرفته و اثرات ملموس آن در مدت زمان کوتاهی نمایان خواهد شد.

خطیبی با بیان این‌که امروز با رویکردهای دقیق و علمی بسیاری از ظرفیت های بلاتکلیف گروه صنعتی ایران خودرو فعال شده و یا در حال فعال سازی است، افزود: اصلاح فرآیندهای اقتصادی، تولیدی و سرمایه گذاری و ایجاد تحول در زیرمجموعه های گروه برپایه همین رویکرد بوده  که یکی از نمونه های بارز آن بازگشت شرکت ایران خودرو دیزل به اوج اقتدار است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: آغاز حرکت دانش بنیان در گروه و امضای ۵۴ تفاهم نامه با شرکت های داخلی یک تحول مهم و ارزشمند در این مجموعه به شمار می رود و با دستور کار ویژه و گزارش دهی منظم از روند پیشرفت فعالیت ها در حال پیگیری است.

وی تاکید کرد: رسیدگی ویژه به امور رفاهی و معیشتی کارکنان و اصلاح فرآیندهای داخلی به نفع ذینفعان و خانواده گروه صنعتی ایران خودرو، محور اصلی برنامه های این مجموعه است و از این پس در ایران خودرو با قدرت و انسجام بیش‌تر و قوت قلب بالاتری برنامه ها را دنبال خواهیم کرد تا جایی که این مجموعه موجب فخر صنعت کشور باشد.

هم‌زمان کیانوش پور مجیب قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان لکوموتیو و پیشران بسیاری از شاخه های مهم صنعتی کشور امروز نقش بسیار مهمی در اقتصاد ایران ایفا می کند و توانسته است در این شرایط پیچیده به دستاوردهای کم نظیری در تاریخ صنعت خودرو ایران برسد.

وی با بیان این‌که نباید اجازه داد طعم شیرین پیشرفت در تولید به تلخی بدل شود، افزود: مجموعه مدیران و کارکنان صنعت خودرو و به ویژه گروه صنعتی ایران خودرو در طول ماه‌های گذشته نشان داده‌اند که این صنعت در مسیر درستی حرکت می‌کند و در عین حال عملکرد آنان زیر ذره بین ناظران و افکار عمومی است.

پورمجیب با بیان این‌که اثرات تصمیمات کلان و دقیق گروه صنعتی ایران خودرو در ماه‌های آینده نمود عینی بهتری خواهد داشت، افزود: به طور حتم این حرکت با صلابت و انگیزه بسیار مضاعفی ادامه خواهد داشت و با به نتیجه رسیدن طرح های جدید تعریف شده شرایط متفاوتی بر این مجموعه حاکم خواهد شد.
منبع: ایکوپرس

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا