اخبار اقتصادیبانک و بیمهتاپ

در دیدار رئیس بانک مرکزی با وزیر خارجه سریلانکا؛ گسترش روابط تجاری و بانکی ایران و سریلانکا در دستور کار قرار گرفت

رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر امور خارجه سریلانکا با تاکید بر علاقه دو کشور بر گسترش روابط تجاری، توسعه روابط پولی و بانکی را لازمه تقویت و توسعه روابط اقتصادی دو کشور دانست.

به گزارش عصر خدمات، «محمدرضا فرزین» در دیدار با «علی صدری» وزیر امور خارجه سریلانکا، با اشاره به اهمیت اتحادیه پایاپای آسیایی در توسعه روابط تجاری دو کشور، اظهار کرد: اتحادیه پایاپای آسیایی بستر بسیار مناسبی برای توسعه روابط تجاری و پولی دو کشور است و از این بستر می‌توان برای تسویه مطالبات نیز بهره برد.

رئیس‌کل بانک مرکزی با ارائه پیشنهاد تشکیل کارگروه تخصصی و فنی بانکی و پولی میان بانک‌های مرکزی دو کشور، افزود: تشکیل این کارگروه در تسریع و تسهیل موضوعات بانکی نقش مهمی می‌تواند داشته باشد و از ظرفیت ان برای توسعه روابط و همکاری‌های پولی و بانکی و مبادلات اقتصادی نیز می‌توان استفاده کرد.

فرزین توافقات انجام شده بین سریلانکا و سایر نهادهای اقتصادی در ایران را مورد قبول بانک مرکزی دانست و افزود: اگر هدف توسعه تجارت در دستورکار قرار دارد باید بانک مرکزی دو کشوری بسترهای پولی و مبادلات پولی را راهبری کنند.

رئیس بانک مرکزی بیان کرد: ایران با وجود تحریم‌های یک جانبه توانسته است روابط تجاری پایداری با شرکای تجاری خود برقرار کند بدون اینکه مشکلاتی برای شرکای تجاری از منظر تحریم ها ایجاد شود.

فرزین تاکید کرد: ایران در حال حاضر آمادگی کامل برای همکاری با سریلانکا در جهت گسترش روابط پولی و تجاری در قالب اتحادیه پایاپای آسیایی را دارد.

در این دیدار «علی صدری» وزیر امور خارجه سریلانکا نیز با اشاره به روابط طولانی و مستمر دو کشور آمادگی خود برای افزایش سطح تجارت دو کشور ا اعلام کرد و گفت: تشکیل کمیته دوجانبه بانکی میان ایران و سریلانکا برای پیگیری موضوعات دوجانبه و تسهیل امور تجاری قطعا به توسعه همکاری‌های دوکشور ختم می شود.

وزیر امور خارجه سریلانکا افزود: بانک مرکزی سریلانکا در بستر اتحادیه پایاپای آسیایی، اقدامات را پیگیری می‌کند.

وی همچنین از حمایت‌های ایران از سریلانکا در صندوق بین المللی پول قدردانی کرد.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا