اخبار اقتصادیخودرو

رشد ۳۰ درصدی تولید شرکت صنایع ایران در سال ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت صنایع ایران با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۷ تا پایان سال ۱۴۰۰ فروش این مجموعه از نظر ریالی رشدی ۱۱ برابری داشته است، گفت: این مجموعه از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان سال ۱۴۰۰ در فروش خود از نظر ریالی حدود ۱۱ برابر رشد داشته است. اما برای آنکه درک دقیق‌تری از میزان افزایش تولیدات مجموعه داشته باشیم و متغیر تورم را حذف کنیم از نظر وزن قطعات تولیدی، در این محدوده زمانی شاهد رشد ۳۵۰ درصدی هستیم.

به گزارش عصر خدمات ،محمدعلی اکبری در پاسخ به این سوال که «چه میزان رشدی را برای سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی می‌کنید» گفت: اگر برای برآورد سال آتی، سال ۱۴۰۰ را به عنوان معیار در نظر بگیریم، بنا داریم حداقل سی درصد افزایش تولید داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت صنایع ایران در خصوص تنوع تولید این مجموعه در سال آینده گفت: ماموریت این شرکت تولید قطعات مورد نیاز شرکت‌های گروه بهمن است. لذا در سال آتی نیز در همین راستا فعال خواهیم بود. قالب‌های زیادی در حال ساخت هستند و طی ماه‌های آتی وارد چرخه تولید خواهند شد که از جمله می‌تواند به قطعات کشنده امپاور و کامیون فورس شرکت بهمن دیزل اشاره کرد.

اکبری در همین رابطه افزود: در سال ۱۴۰۰ خط تولید بدنه موتورسیکلت ایران دوچرخ در سه مدل راه اندازی شد و در این حوزه نیز توسعه خواهیم داشت و حداقل سه مورد جدید شاسی موتور سیکلت در سال ۱۴۰۱ ساخته و تولید خواهد شد.

وی اضافه کرد: در کنار تولید قطعات گروه بهمن قصد داریم برای کروز و رایزکو سبد کاتالیست‌ها و بوستر ترمز را تکمیل کنیم. او در پاسخ به این سوال که تولید این محصولات اکنون در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: برخی از این کالا طی یک سال اخیر به تولید انبوه رسیده‌اند و برخی دیگر در مرحله قالب سازی، تولید نمونه اولیه و اخذ تاییدیه هستند.

*راه اندازی سایت جدید تولید در شرکت صنایع ایران

مدیرعامل شرکت صنایع ایران در پاسخ به این پرسش که چه تعداد نیروی انسانی در این مجموعه مشغول به کار هستند، گفت: بیش از ۴۸۰ نفر در این مجموعه شاغل هستند و تنها در سال ۱۴۰۰ حدود یکصد نفر اشتغالزایی داشته‌ایم و در سه سال اخیر بالغ بر ۲۰۰ نفر در این مجموعه شروع به کار کرده‌اند.

وی در تشریح اینکه با اجرای برنامه‌های توسعه و افزایش محصول در سال آینده چه تعداد نیروی انسانی جدید مشغول به کار خواهند شد، گفت: با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای حداقل ۶۰ نفر نیروی انسانی جدید در سال ۱۴۰۱ به کار گرفته خواهند شد.

محمدعلی اکبری مدیرعامل شرکت صنایع ایران در پایان با نوید راه اندازی و توسعه یک بخش جدید، گفت: در حال انجام عملیات عمرانی و راه‌اندازی سایت جدید شرکت صنایع ایران هستیم که بالغ بر ۲۰ هزارمتر وسعت داشته و ۱۳۲۰۰ متر زیربنا دارد و هدف از راه اندازی آن، خریداری و بهره‌گیری از ماشین‌های به روز پرسکاری قطعات بدنه خودروهای جدید تولیدی گروه بهمن می‌باشد. همچنین قصد داریم با خرید ماشین‌آلات به روز از از بابت ساخت قالب و ابزار مورد نیاز تولید در گروه بهمن خودکفا شویم.

همچنین وی در خصوص جزئیات سرمایه ۸۰۰ میلیارد تومانی اختصاص یافته به این طرح گفت: برای راه اندازی و توسعه این بخش ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه ثابت و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش پیش بینی شده است. طبق برنامه این مجموعه تا زمستان ۱۴۰۱ راه اندازی می‌گردد و تا زمستان ۱۴۰۲ بیش از ۱۵۰ شغل در سایت جدید تولیدی ایجاد خواهد شد.

منبع: گروه بهمن

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا