اخبار اقتصادیتاپصنعت و تجارت

نرخ قالیشویی در اسفند ۱۴۰۰

رئیس اتحادیه قالیشویان تهران در خصوص متفاوت بودن قیمت قالیشویی در برخی از نقاط توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش عصر خدمات، محمدی گفت:  هزینه حمل و نقل و نحوه ارائه سایر خدمات مانند بسته بندی فرش، رفوگری، دارکشی  و…   بستگی به مدل قالی دارد. اجرت شست‌وشوی فرش کهنه و عتیقه و تمام ابریشم صادراتی باید با توافق طرفین قرارداد انجام شود هر واحد بر اساس کیفیت خدمات و مواد مصرفی نرخ‌های پیشنهادی خود را به اتحادیه ارائه می‌دهد و برای هر واحد با توجه به هزینه‌های قالیشویی در آنجا، نرخ‌های پیشنهادی کارشناسی می‌شود.

او می گوید: هزینه بسته بندی هر متر مربع فرش نیز ۳۵۰۰ تومان است. هزینه دریافت خدمات نانو نیز در صورت تایید با توافق مشتری انجام می‌شود علت متفاوت بودن قیمت ها، بستگی به اندازه و نوع شست و شوی فرش دارد و ممکن است این نرخ ها سال آینده و با توجه با تورم افزایش یا کاهش پیدا کند تمامی قالیشویی های سطح کشور زیر نظر اتحادیه هستند و هرگونه هزینه اضافی خلاف و برخورد خواهد شد.

طبق اعلام اتحادیه، کرایه رفت و برگشت در سراسر تهران بابت هر چند تخته فرش (برای یک آدرس) ۳۵ هزار تومان است و هزینه ایاب و ذهاب تا سقف ۲۰ متر مربع، هر متر مربع ۲۰۰۰ تومان است که به هزینه ۳۵ هزار تومانی اضافه می‌شود. البته از مازاد ۴۰ متر مبلغی دریافت نمی‌شود.

نوع فرش قیمت معمولی تومان قیمت مصوب تومان
شستشوی انواع موکت معمولی (هر متر مربع) ۸.۶۰۰ ۶.۲۰۰
شستشوی موکت پرزدار و گل برجسته(هر متر مربع) ۶.۶۰۰ ۸.۶۰۰
شستشوی انواع فرش ماشینی معمولی (هر متر مربع) ۱۰.۶۰۰ ۱۶.۵۰۰
شستشوی انواع فرش ماشینی مدرن (فانتزی) و گل ابریشم (هر متر مربع) ۲۲.۵۰۰ ۲۲.۵۰۰
شستشوی فرش دستباف معمولی (هر متر مربع) ۱۵.۲۰۰ ۲۸.۳۰۰
 شستشوی فرش دستباف روشن اعلاء (کاشان – اردکان) (هر متر مربع) ۱۹.۰۰۰ ۳۹.۶۰۰
 شستشوی فرش گل ابریشم (هر متر مربع) ۷۴.۶۰۰

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا