اخبار اقتصادیاقتصاد کلانتاپ

وارثان سهامداران متوفی سهام عدالت تا شهریور منتظر بمانند

وارثان سهامداران متوفی سهام عدالت تا شهریور منتظر بمانندمدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: همراه با انتقال سهام به وراث توزیع سود را نیز انجام خواهیم داد.

به گزارش عصر خدمات،محمد باغستانی گفت: بیش از ۳ میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت فوت شده اند. با توجه به وراث این افراد چیزی حدود  ۱۵ میلیون نفری مشمول این نوع از سهامداری هستند. با هماهنگی با قوه قضائیه و دفاتر پیشخوان دولت می توان زیرساخت های پرداخت سود به وراث  را الکترونیکی فراهم کنیم.

پیش بینی ها و هماهنگی ها با شرکت سپرده گذاری مرکزی نشان می دهد که بتوانیم سامانه انتقال سهام عدالت به وراث را تا شهریور ۱۴۰۱ کلید بزنیم. نکته مهم این است که همراه با انتقال سهام به وراث توزیع سود را نیز انجام خواهیم داد.

محسن انصاری مدیر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفته بود: تا یک ماه آینده شرکت سپرده گذاری اطلاعیه رسمی در مورد این موضوع منتشر خواهد کرد و وراث متوفیان سهام عدالتی باید منتظر این اطلاعیه باشند. در این اطلاعیه اعلام می شود که وراث باید به چه سایتی مراجعه کرده و برای دریافت این سهام چه مدارکی را کامل کنند.

۲۱ اسفند به حساب مشمولان سهام عدالت سود عملکرد سال مالی ۱۳۹۹ شرکت‌های سرمایه پذیر  واریز  شد. این سود برای ۴۳ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۳۳۱ نفر واریز شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا