اخبار اقتصادیخودرو

پیش بینی صادرات ۱۵ هزار دستگاه خودرو در سال آینده

مدیر عامل ایران خودرو گفت: امیدواریم در گروه صنعتی ایران خودرو در سال ١۴٠١ باید ١۵ هزار دستگاه صادرات داشته باشیم که یک رشد ٣٠٠ درصدی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، مهدی خطیبی مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو در مراسم رونمایی از اتوبوس برقی ایران خودرو گفت: در سال آینده ٧۵٠ هزار خودرو باید توسط ایران خودرو طبق استراتژی های تعریف شده تولید شود که نقش ایران خودرو دیزل بسیار حیاتی است. این تولیدات باید زیان نده و کیفی باشد.

وی ادامه داد: اگر برنامه های ما محقق شود، بعد از چند سال ایران خودرو از زیان دهی خارج می شود. ضمن این که باید تیراژ بالا در گروه صنعتی ایران خودرو با نگاه صادراتی باشد. انشاالله در گروه صنعتی ایران خودرو در سال ١۴٠١ باید ١۵ هزار دستگاه صادرات داشته باشیم که یک رشد ٣٠٠ درصدی خواهد بود.

مدیرعامل ایران خودرو تصریح کرد: در حوزه توسعه محصول قبلا اقداماتی شده است که با اصلاحات و برنامه های جدید ادامه پیدا می کند.
وی  تصریح کرد: از جمله راه های موفقیت این است که باید به قانون تجارت و مفاهیم هلدینگی احترام بگذاریم. از این رو نگاه ما به ایران خودرو دیزل متفاوت است و یکی از تصمیماتی که گرفته شده، ارتباط مستقیم ایران خودرو دیزل با زنجیره تامین است.بازگشت شرکت چرخشگر به ایران خودرو دیزل. از طرفی نگاه های سازمان ما باید بر اساس اصول اقتصادی باشد و بنده به آقای وزیر هم قول داده ام که در زمان مدیریت بنده در ایران خودرو کار غیر اقتصادی نخواهیم کرد.

خطیبی گفت:کیفیت خودرو چند وقت است مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان قرار گرفته است؛ به‌ طوری که اخیرا آقای هادیانفر رئیس پلیس کشور کیفیت خودروها را مورد نقد قرار داده و خودروهای داخلی را ارابه مرگ خوانده است.

وی افزود :رئیس جمهور که چندی پیش از ایران خودرو بازدید کرد به افزایش کیفیت سفارش کردند. او پس از حضور در این کارخانه تولیدی دستوراتی صادر کرد.

مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به لزوم افزایش کیفیت و ایمنی خودروهای تولید داخل گفت:هرگونه استفاده از قطعات با کیفیت پایین در مونتاژ خودرو از ابتدای سال ۱۴۰۱ مطلقا ممنوع است و دستگاههای مسئول موظفند با عرضه قطعات یدکی تقلبی و قاچاق به ویژه قطعات پر مصرف و موثر بر ایمنی خودرو نیز مقابله نمایند.

خطیبی یادآورشد:خودروهای عرضه شده به بازار از ابتدای سال ۱۴۰۱، می بایست حداقل با ۳ سال یا پیمایش ۶۰ هزار کیلومتر، ضمانت شوند.
وی توضیح داد:از زمانی که کیفیت مورد نقد گرفته است نمایندگان مجلس دخالت های دولت را مقصر اصلی در کاهش کیفیت دانسته اند به طوری که محمدصالحی دارانی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفته بود افزایش کیفیت خودرو در گرو دخالت نکردن دولت است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا