اخبار اقتصادیخودرو

خط تولید دسته سیم کوییک اتوماتیک در سایپاگام راه اندازی شد

خط تولید دسته سیم خودرو کوییک اتوماتیک با حضور علیمردان عظیمی رییس هیئت مدیره و معصوم نجفیان عضو هیات مدیره گروه سایپا، مهرداد معلمان مدیرعامل شرکت سازه گستر و جمعی از مدیران ارشد شرکت های سازه گستر و پارس خودرو در شرکت سایپاگام آغاز به کار کرد.

به گزاری عصر خدمات،مدیرعامل شرکت سایپاگام در حاشیه مراسم آغاز به کار خط تولید دسته سیم خودرو کوییک اتوماتیک سایپا، گفت: ایده پروژه راه اندازی خط تولید دسته سیم کوییک اتوماتیک از تابستان سال ۱۴۰۰ با هدفگذاری تولید حداقل ۲۰۰ ست در یک شیفت کاری آغاز شده است.

علی قاسمیه افزود: در زمستان سال ۱۴۰۰ قرارداد راه اندازی این خط با شرکت سیکو (مهندسی توسعه سایپا) منعقد شده است. این پروژه در زمان سه ماهه راه اندازی شد و از ابتدای سال جاری قابل بهره برداری بود منتهی به دلیل رعایت استانداردهای سخت گیرانه کیفیتی سایپا، پروژه در سالروز آزادسازی خرمشهر آماده بهره برداری شد تا بتوانیم محصولی باکیفیت در اختیار گروه سایپا قرار دهیم.

وی تصریح کرد: مرحله بعدی که برای این پروژه متصور هستیم، تکمیل آزمایشگاه های این خط و باثبات سازی تولید در خطوط دسته سیم کوییک اتوماتیک است.

قاسمیه در خصوص میزان هزینه انجام شده برای راه اندازی این خط، گفت: قراردادی که در مرحله اول برای نصب تجهیزات در نظر گرفته شده است، ۱۷ و نیم میلیارد تومان است که با همکاری شرکت سیکو، کار در حال پیشرفت است و حدود ۵ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل نهایی این خط، در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت سایپاگام افزود: هدف گذاری تولید این قطعه در فرصت باقیمانده سال جاری، بین ۲۷ تا ۲۸ هزار محصول دسته سیم کوییک اتوماتیک است که به صورت تدریجی انجام خواهد شد و از ۱۰ ست دسته سیم تا ۱۵۰ ست دسته سیم در یک شیفت کاری افزایش خواهد یافت.

قاسمیه عنوان کرد: این خط به گونه ای است که می تواند به صورت دو شیفت فعالیت کند که با افزایش بهره وری می توانیم در سال آینده طی دو شیفت کاری،۴۰۰ ست مجموعه دسته سیم خودرو کوییک اتوماتیک را تولید کنیم.

منبع: سایپا نیوز

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا